شرکت تعاونی خدمات گردشگری مهرگان

"مشاوره با ما تضمین سرمایه شماست"

(ثبت 611)

درباره مهرگان

پروژه ها

مراکز فروش و خدماتی

مراکز پذیرایی مراکز اقامتی

تورهای گردشگری

تازه ها

درباره تفرش

بازارچه

 

Tafresh News

تازه های تفرش

 

May - June 2024

خرداد 1403

 

 

 (چهارشنبه 30 خرداد)

 • برنامه معرفی تفرش از سریال "ایران دوست داشتنی" شبکه یک سیما با حضور مسعودی مدیرعامل شرکت مهرگان پخش شد.

 • در سری برنامه "ایران دوست داشتنی" به معرفی شهرهای ایران پرداخته و با دعوت از شهروندان و هنرمندان و موسیقی دانان هر شهری به نمایش گفتنی های هر شهر پرداخته می شد. مجریان این برنامه خانم فلورا سام و آقایان پدرام کریمی ـ امیرحسین مدرس ـ محمد معتمدی بودند. افراد شرکت کننده از تفرش خانم ها محبعلی و نوروزی و پودینه و آقایان بهرام مسعودی ـ جواد آقارضایی و یک گروه تعزیه خوان به سرپرستی آقای صابری.

 • ضبط برنامه معرفی تفرش در اردیبهشت انجام شده بود که سرانجام در روز چهارشنبه 30 خرداد به نمایش درآمد. با آن که پخش این برنامه در اوایل به صورت هفتگی بود، سپس به صورت روزانه درآمد و با آن که در ساعت 20 یا 18 به نمایش درمی آمد، ناگهان قسمت تفرش بدون آگاهی رسانی به شهروندان در ساعت 13 این روز به نمایش درآمد! و باعث شد بیشتر شهروندان تفرشی پخش این قسمت را نبینند!

 • همچنین با این که شهروندان تفرشی تعزیه خوان نیز در قالب یک گروه به این برنامه دعوت بودند، اجرای آنها و گفته های آنها به نمایش درنیامد! که موجب اعتراض و ناراحتی شهروندان تفرشی شد.

 • همچنین مدت زمان معمول هر قسمت یک تا یک و نیم ساعت بوده ولی قسمت تفرش فقط 45 دقیقه است!

 • شرکت مهرگان فیلم ضبط شده این برنامه را در 2 قسمت تهیه کرده تا همه بتوانند در هر زمان فیلم مربوط به تفرش را مشاهده و دانلود کنند. لینک مشاهده و دانلود این برنامه در منوی "بازارچه" ـ "محصولات فرهنگی" قرار دارد.

 

 

 

 

 (یکشنبه 27 خرداد)

 • در کمال تعجب و در یک تصمیم نسنجیده مجید بختیاری رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تفرش برکنار و با اترکی (که سال ها پیش در همین سمت خدمت کرده بود) جایگزین شد!

 • این جایگزینی نابهنگام و بویژه برداشتن یک فرد بومی از اداره تفرش نه تنها تعجب همه را برانگیخت بلکه در چندین نشست توسط هنرمندان و فعالین انجمن های مرتبط، باعث اعتراض این قشر شد.

 • بسیاری از هنرمندان که به نوعی با این اداره مرتبط بودند در صفحات سوشیال مدیای خود رضایت از عملکرد مجید بختیاری و اعتراض خود را نسبت به این جابجایی اعلام کردند.

 • شرکت مهرگان نیز در پیج اینستاگرام خود هم رضایت از عملکرد بختیاری و هم نظر منفی خود نسبت به این جابجایی را اعلام کرد.

  mehregan_tafresh

 

 

 

 

 (یکشنبه 20 خرداد)

 • نازیبایی هر قسمت از شهر ضرریست برای شهروندان و مهمانان و گردشگران، حال اگر این نازیبایی درست در کنار قنات و چنار و مجموعه تاریخی باارزش ششناو باشد چه؟

 • سه عامل شهرداری، شورای شهر و هیات امنای مسجد ششناو را مخاطب قرار دادیم و بارها این زمین خرابه کنار مجموعه تاریخی ششناو را گوشزد کردیم ولی تا کنون چند سالیست که به همین حالت رها شده و اقدام عملی مشاهده نکردیم. حتا برای مخفی کردن آن هم یک دیوار موقتی احداث نکردند که این منظره دیده نشود.

 • ما را به عنوان شهروند، راهنمایی کنید که اگر به این سه عامل بیان شده بالا ربطی ندارد به کدام سازمان یا اداره ربط دارد تا ما پیگیری کنیم. لطفن راهنمایی بفرمایید.

 

 

 

 

(دوشنبه 14 خرداد)

 • به میزبانی اداره اوقاف شهرستان تفرش در محوطه امامزاده محمد نمایشگاهی از فعالیت های خانگی و محلی که شامل سوغات صنایع دستی و خوراکی تفرش میشد برگزار گردید، که قرار است تا هجدهم خرداد برپا باشد و در صورت استقبال آخر هر هفته نیز تکرار شود.

 • با این که محوطه امامزاده برای برپایی غرفه فضای مناسبی است و ثابت شده که برپایی این غرفه های محصولات محلی از طرف مراجعه کنندگان استقبال خوبی خواهد داشت، اما شوربختانه فقط پنج میز مشاهده می شود! وقتی از غرفه های فعال شرکت کننده در جشنواره های روستایی گذشته پرس و جو کردیم که چرا شما شرکت نکردید با این پاسخ مواجه شدیم که در هنگام ثبت نام و رزرو غرفه با شرایط سخت و پیچ در پیچ و هفت خوان رستم از طرف اداره اوقاف مواجه شدیم و در پایان از ثبت نام منصرف شدیم!

 • در صورتی که با توجه به تعطیلی طول این هفته شهر بسیار شلوغ شده و همه این مهمان ها (چه تفرشی و چه غیرتفرشی) مشتری های اصلی این محصولات و سوغات هستند و این شرایط می توانست فرصت خوب اقتصادی باشد برای تولیدکنندگان محلی و خانگی.

 

 

 

 

آرشیو اخبار تفرش

 

 

 

   09100836421

  info@mehregan-tafresh.com

   mehregan_tafresh

   09126851642

  استان مرکزی ـ تفرش ـ میدان معلم

          ـ خیابان فیاضبخش ـ پلاک 63

 

 

اخبار تفرش

تازه های تفرش

شرکت تعاونی خدمات گردشگری مهرگان تفرش

(شماره ثبت 611)

 

 

هر گونه استفاده از متن و عکس های این سایت فقط با درج منبع مجاز می باشد.

May 2023 All rights reserved for MEHREGAN Co. - web design: Tirajeh Tafresh-Iran